Cseppkönyv

…és te elég nyitott vagy a változáshoz?

Napjainkban a házasságok nagy százaléka válással végződik, ez azt bizonyítja, hogy a párok inkább szakítanak ahelyett, hogy közösen megoldanák a problémáikat, ezzel nagyobb károkat okozva önmaguknak és a másik félnek is. Az emberek gyakran nincsenek tisztában azzal, hogy milyen mélyen gyökereznek a gondjaik, ezért legtöbbször nem is tudják, hogyan kezdjenek hozzá az öngyógyításhoz. Ebben nyújt… Tovább »

Miért nem Huffnágel Pistihez mentem feleségül?

Ugyan fordított sorrendben, de D. Tóth Kriszta mindkét felnőtteknek szóló könyvét elolvastam, és most, hogy végeztem az elsővel, sajnálom, hogy bármennyire is érdekelt, nem vettem meg a megjelenéssel egy időben.  Régen olvastam olyan könyvet, ami ennyire kikapcsolt volna. Sok hasonló olvasmánytól eltérően van eleje, közepe, vége, és talán a személyességének köszönhetően erőteljesen hat is az… Tovább »

A kezdet végzete

„Áztatják visszeres ülepüket a termálban a vénasszonyok, csepeg rájuk a mennyezetről a víz, hideg csókok a forró gőzfelhőben, s ha nincs is éjszaka, a bazin csempézett szélén cuppogó talpak suhanc férfiak közeledtét hirdetik tocsogva.” – ez Szabó Róbert Csaba Temetés este tízkor című novelláskötetének nyitómondata. Már a felütés sajátosan fülledt atmoszférát ad a könyvnek, s… Tovább »

Változtassunk, de hogyan?

Napjainkban nagy divatja van az önmegvalósításnak. Mindenki szeretne változtatni valamit az életén. Vágyunk a tudatosabb élet kialakítására, szeretnénk kihozni a maximumot a napjaikból. Sorra jelennek meg a különböző önfejlesztő könyvek, melyek sikeresebb és boldogabb élettel, valamint pozitívabb világszemlélet kialakításával kecsegtetnek. Bár a választék nagy, általában tanácstalanul állunk a könyvesboltok polcai előtt a különböző életvezetési bestsellereket… Tovább »

Mazur nagyi dicsérete

Egyetemista koromban, látens kultúrsznobként imádtam arról kérdezgetni laikus embereket, hogy mit olvastak legutoljára. Aztán amikor kérdő tekintettel meredtek rám a kérdés elhangzása után, felvettem a legközömbösebb arckifejezésemet, és őket mélyen sajnálva nyilatkoztam arról, hogy mert én éppen mit. Az egyik munkahelyemen, ahol diákként dolgoztam, volt egy hosszú szőke hajú lány póthajjal, műszempillával, műkörmökkel, rózsaszín ocelot… Tovább »

Mille modis morimur

„ Az öcsém mégsem vitt el a bejáratig. Az utcasarok előtt állította le az autót. Kikapcsolta a motort, átnyúlt előttem, és kinyitotta helyettem az anyósülés ajtaját, mert tudta, hogy nekem úgysem sikerülne. Ennek, kérlek, finesze van.” – így indul Szilasi László második regénye, és szinte ugyanezzel a cselekvéssel is zárul, csak az elbeszélő a végére… Tovább »

Beleállni a szembenézésbe

Mindig is érdekelt, hogy mi történik, miután két szerelmes szív egymásra talál, és romantikusan ellovagolnak a naplementében. Azonban minduntalan hiába böngésztem a könyvesboltok nőknek szánt polcait az ilyen könyvek után. Aztán jött a Húszezer éjszaka, és azt ígérte, hogy ez a történet ott kezdődik majd, ahol a lányregények véget érnek. Nagy izgalommal vettem hát le… Tovább »

Beköszönő

Kezdjük talán a legelején. Kislány koromban folyton azt mondták, hogy ha olvasok, nem lehet hozzám szólni, vagyis felesleges, mert úgysem hallom meg. Így is volt. Olvasás közben egy másik dimenzióba kerültem, ahol körülöttem forgott minden, és a dolgok olyanok voltak, amilyennek elképzeltem őket. Iskolás koromban a könyvtár volt a kedvenc helyem. Mezőkövesden nőttem fel, szerintem… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!