Cseppkönyv

Válás Krameréknél

A Kramer kontra Kramer igazi klasszikus. Már gyerekként kinéztem magamnak a könyvet, melynek borítóján Robert Benton filmjének dacos tekintetű Billyje látható. Máig előttem van, ahogy bámul rám a sebhelyes arca a tépett előlapról. (Utólag látom, hogy nem is sebes az arc, csupán az egyik jelenetet mostam össze a borító szakadtságával.) Huszonnyolc évnek kellett eltelnie, hogy… Tovább »

Mielőtt elalszom

Az amnézia az agy emlékezeti funkcióinak kisebb vagy nagyobb mértékű sérülése. Lehet átmeneti vagy tartós, de bármilyen időtartamra terjed ki, rendkívül megnehezíti a vele küzdő ember életét. A mindennapokban nem is tartjuk szem előtt azt, mennyire fontos az emlékezőképességünk. Akkor tudjuk azt leginkább értékelni, amikor valamilyen betegség vagy sérülés következtében probléma merül fel a működésével… Tovább »

„akkor ki vagyok én?”

Nem értem, ez a könyv miért nem kapott nagyobb hírverést, hiszen minden megvan benne, amit a mai kor embere keres; szórakoztat, önvizsgálatra sarkall, hogy aztán arra késztessen, változtass valamit az életeden. Harold Fry egyszerű, hatvanötéves nyugdíjas. Békésen éldegél feleségével, élete teljesen átlagos. Semmit nem kell tennie: az asszony minden nap elé teszi a vacsorát, kivasalja… Tovább »

Értjük egymást?

„Férfi és nő hogy érthetnék meg egymást? Hisz mind a kettő mást akar – a férfi a nőt, a nő a férfit.” – szól Karinthy Frigyes H. G. Wells-hez írott levelének már-már unalomig ismételt mottója. Az 1925-ben íródott mű óta sokan sokféleképpen feltették maguknak és másoknak is ezt a kérdést. A témának könyvtárnyi irodalma van;… Tovább »

Oszkár és Rózsa mami

Rózsa mami, én így emlegetem a szöveget, amiről ez a bejegyzés szólni fog, olyan könyv, amit bárhol, bármikor el tudnék olvasni, és biztos vagyok benne, hogy mindig nyújtana valami újat. Rózsa mami azért is különleges, mert a Szerelmem egyik kedvence, ő ajánlotta nekem, és tőle kaptam az első randijaink egyikén, hogy olvassam el. Meggyőződése volt,… Tovább »

Mindenki tragédiája

Charity Norman új-zélandi írónőről sosem hallottam korábban, könyvére véletlenül leltem rá az egyik webáruház termékei között. A fülszöveg Jodi Picoult és Joanna Trollope bestsellerszerzők rajongóinak ajánlja a regényt. A kétségtelenül sikerhajhász ajánlás azért is rossz, mert ha az olvasó ismeri az említett szerzőket, már előzetes elvárásokkal indítja az olvasást. Rám ez szerencsés módon nem volt… Tovább »

…és te elég nyitott vagy a változáshoz?

Napjainkban a házasságok nagy százaléka válással végződik, ez azt bizonyítja, hogy a párok inkább szakítanak ahelyett, hogy közösen megoldanák a problémáikat, ezzel nagyobb károkat okozva önmaguknak és a másik félnek is. Az emberek gyakran nincsenek tisztában azzal, hogy milyen mélyen gyökereznek a gondjaik, ezért legtöbbször nem is tudják, hogyan kezdjenek hozzá az öngyógyításhoz. Ebben nyújt… Tovább »

Változtassunk, de hogyan?

Napjainkban nagy divatja van az önmegvalósításnak. Mindenki szeretne változtatni valamit az életén. Vágyunk a tudatosabb élet kialakítására, szeretnénk kihozni a maximumot a napjaikból. Sorra jelennek meg a különböző önfejlesztő könyvek, melyek sikeresebb és boldogabb élettel, valamint pozitívabb világszemlélet kialakításával kecsegtetnek. Bár a választék nagy, általában tanácstalanul állunk a könyvesboltok polcai előtt a különböző életvezetési bestsellereket… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!