Cseppkönyv

Csokoládé stresszhelyzetekre

Négy nő, tipikus-kevésbé tipikus problémák és sok csoki. Leginkább így lehetne összefoglalni Carole Matthews Csokoládé-történeteit. A Csokoládéimádók klubja és a Csokoládéimádók diétája ideális könyvek, ha strandra mész vagy ha éppen egy nehéz nap után szeretnél valami könnyed olvasmányt. Bölcsességet és életvezetési tanácsokat azonban ne várj tőlük. Valódi humort is inkább csak a második kötettől. 
A történet elbeszélője, Lucy Lombard szerint a csoki fejfájástól kezdve a rossz napon át a szerelmi csalódásig mindent meggyógyít. Olyan, mintha a lány direkt keresné a bajt és a gázos szituációkat. Simán hagyja, hogy a pasija öt éven keresztül folyamatosan hülyét csináljon belőle, béna munkája van, és úgy egyáltalán semmi célja az életben. Egyedül a csokoládé körül forognak a gondolatai. Törzshelye a Csokoládé Mennyország nevű kávézó, amit egy meleg pár, Clive és Tristan üzemeltet. Ide szervezi a találkozókat vészhelyzet esetén barátnőivel, Autumnnal, Chantallal és Nadiával. Autumn jótékony lélek, gazdag családból származik, ennek ellenére nagyon szerényen él, egy szociális központban dolgozik, és kamaszoknak tart rehabilitációs foglalkozásokat.A történet egyik mellékszereplője az öccse, Richard, aki különböző sötét ügyletekbe keveredik, amelyekből aztán nővérének kell kimenekítenie őt. Emiatt Autumn magánélete ellehetetlenül, de még mindig neki van a legkisebb problémája. Chantal luxuskörülmények között él férjével, aki azonban ügyet sem vet rá, ezért a nő folyamatosan különböző kalandokat keres. egy alkalommal alkalmi szeretője kirabolja, majd megzsarolja őt az eltulajdonított tárgyaival. A lányok azonnal a segítségére sietnek, és együtt kísérlik megoldani a helyzetet. Nadia az egyetlen, akinek gyereke van (Lewis) a társaságban. Menő marketinges volt, azonban feladta karrierjét, és hozzáment egy vízvezeték-szerelőhöz, Tobyhoz. Emiatt családja kitagadta. folyton anyagi nehézségekkel küzdenek, aminek oka az, hogy a férj szerencsejáték függő. Ez vezet a második kötet végén kapcsolatuk tragédiájához. A szálak tehát szövevényesek, izgalomból nincs hiány, esemény van bőven, akárcsak egy szaftosabb szappanoperában. 
Lucy végig Bridget Jonesra emlékeztetett, azzal a különbséggel, hogy érthetetlen módon szinte az összes körülötte megforduló férfi üldözi szerelmével . De ugyanúgy semmihez nem ért; bármibe fog, csőd a vége, mint népszerű alteregójánál. Két dologban nagyon erős: a pénzköltésben és a baráti kapcsolatokban. Képes felesleges dolgokért töménytelen mennyiségű pénzt kiadni, és emberfeletti erővel tartja össze a négyes fogatot. Összességében a második kötet elejére a ballépései ellenére mégis szerethetővé válik. Az esküvőjéről lép meg azért, hogy segítsen az egyik legjobb barátnőjének. 
A történetben egyébként szinte semmilyen átlagos, hétköznapi cselekmény nincsen. Teljesen logikátlan, hogy ezeknek a lányoknak a nap bármely szakában van ideje odarohanni csokit enni egy kávézóba, amikor megérkezik a telefonjukra az SMS: csokoládériadó. A legtöbbször azonban tényleg vészhelyzetről van szó. 
Ezekben a könyvekben szerelmek keresztezik egymást, tolvajok lepleződnek le, drogszállítmányok cserélnek gazdát, és esküvők hiúsulnak meg az oltár előtt. Látszólag rózsaszín történetek, valójában azonban szórakoztató köntösbe öltöztetett drámák. Kérdés, hogy a végén a sok sírás és tragédia után a csokoládé elegendő-e ahhoz, hogy meghozza a boldog befejezést. 
(Carole Matthews, A csokoládéimádók klubja, Budapest, Ulpius, 2008, 489.)
(Carole Matthews, Csokoládéimádók diétája, Budapest, Ulpius, 2008. 527.)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!