Ree Drummond könyvére ez év szeptemberében találtam rá, amikor elhatároztam, hogy a blogolás elkezdése előtt megismerkedem a nőknek szóló szórakoztató irodalommal. Mielőtt elkezdtem vezetni ezt az oldalt, kolleganőimmel sokat beszélgettünk olvasásról, és azt láttam, hogy bár nyitottak afelé, hogy olvassanak, a magasirodalom nehezen emészthető számukra egy-egy dolgos nap után. Bár nagyon szeretem a kortárs magyar irodalmat, én magam is úgy érzem, hogy egy stresszes nap után nem vágyom komor könyvekre és nehéz témákra.
Elkezdtem tehát a legnagyobb könyváruházunkban könnyedebb, szórakoztató könyveket keresni. Vártam, hogy egyszer csak olyan kötet akad a kezembe, amiben van valami érdekes. Nehéz dolgom volt, ugyanis ezek a művek egy sémára készülnek. A recept egyszerű: van egy lány, aki szupertrendi, közeledik a harmincadik éve felé, pénze, kocsija, mindene megvan, csupán egyetlen dolog hiányzik az életéből: a szerelem. Aztán találkozik egy idegen férfival, aki véletlenül bukkan fel, eleinte idegesíti a nőt, és a nő is a pasit, aztán később lassan felismerik, hogy tulajdonképpen vonzódnak egymáshoz. Évődnek egy picit, de a vége nem változik, egy kisebb bonyodalom után rájönnek, hogy az egész balhé csak félreértés volt, és ők egymásnak vannak teremtve. Játszódhat a könyv Magyarországon, tengerparton vagy bármelyik külföldi fővárosban, a történet ugyanaz, rém unalmas. Ráadásul én egyáltalán nem vágytam arra, hogy szingli lányok „igazikereséséről” olvassak. Valami olyat kerestem, ami inspirál, és túlmutat azon, hogy jaj, de jó, szeretjük egymást, és romantikusan andalgunk. Már a Húszezer éjszakánál is írtam, hogy engem most épp az érdekel, mi történik, miután a szerelmesek rájönnek, hogy ők bizony egymásnak vannak teremtve.
Szeptemberben a kínálat egyetlen látszólag erre választ adó darabja volt Ree Drummond Tűsarkúban a prérin című könyve. Csupán zárójelben jegyzem meg ismét, hogy korábban a kezembe nem vettem volna olyan könyvet, aminek ehhez akár egy picit hasonló címe van. De mint mindannyian tudjuk, A szingli fejvadásszal már megtört a varázs, ezért úgy döntöttem, hogy tovább vizsgálom ezt a kategóriát.
Ree Drummond nem csupán romantikus történetek szerzője, egy sikeres blogot vezet The Pioner Woman címmel, aminek havonta 22 millió olvasója van, és a világ egyik legbefolyásosabb bloggereként tartják számon. Egy farmon él férjével és négy gyermekükkel, mind a négyet ő tanítja otthon. Közben finomakat süt és főz, a receptjeit is megosztja blogjának olvasóival. A könyv végén is több receptet találunk, én már ki is választottam belőlük néhányat, amit el fogok készíteni, nagyon ígéretesen hangzanak. Írt már mesekönyvet, szakácskönyvet, van főzős tévéműsora, és hamarosan filmet forgatnak az életükről, aminek a főszerepére Reese Witherspoont kérték fel.
Viszont az élete talán nem így alakult volna, ha egy estén első látásra nem szeret bele egy vérbeli cowboyba. Van ebben a könyvben tehát a fentebb már kifogásolt könyvek romantikájából, viszont hiányzik belőle a felesleges bonyodalom. Azt mutatja be, hogy olyan kapcsolat, amilyenre mindig is vágytál, a való életben is létezik, a szerelemben nincs szükség az igazi fölösleges játszmákra.
Ree és a szerelme, akit Marlboro Man-nek nevez, bár teljesen más környezetből jönnek, kiválóan megértik egymást. A könyv az összecsiszolódásukat mutatja be, szól arról, hogyan szervezik meg esküvőjüket, ahol mindkét világból jövő rokonaik jól érezhetik magukat. Ketten hatalmas válságokon mennek keresztül, túljutnak Ree szüleinek válásán, lakásfelújításon, és közeli rokonuk elvesztésén is.
![]() |
Ree Drummond és családja |
Drummond könyve izgalmas, a szerző a maga műfajában nagyon jól ír, szórakoztatóan jeleníti meg, hogy az elkényeztetett úrilányból hogyan lesz egy farmer belevaló társa. Néhol ugyan a regény túlcsordul a romantikától, de mivel egy célzottan nőknek szóló szövegről van szó, ezt elnézhetjük neki.
(Ree Drummond, Tűsarkúban a prérin, Piooner, 2011.)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: